ייעוץ שיווקי

ייעוץ שיווקי

רבות נשאלת השאלה מה ההבדל בין ייעוץ שיווקי לקמפיינרים וחברות קידום שמציעות ייעוץ תוך כדי עבודת הקידום אותה הם מספקים בלאו הכי.
במאמר זה נסקור את ההבדלים בין ייעוץ שיווקי לחברת קידום שנשכרה עבור קידום אתרים או קידום עסקים.
על פניו, ההבדל לא אמור להיות מהותי שכן מדובר על אותו הנישה, אותו אינטרס וכדומה אך בפועל אין זו המציאות.

מכיוון שקיימות כל כך הרבה שיטות, ערוצי קידום ופלטפורמות שונות לא כל החברות או הקמפיינרים מכירים או מעסיקים עובדים שמכירים את הערוצים המגוונים הקיימים. (להבדיל מאסטרטגו שמתמחה בקידום דיגיטלי 360 בכל הפלטפורמות)

לכן סבירות גבוהה שחלק מהיעוץ של הקמפיינרים ימשוך לכיוונים בהם הם מתמחים ויזניחו חלקים בהם הם פחות.
בנוסף, רוב הייעוץ של הקמפיינרים וסיעור המוחות קורה תוך כדי התנועה והקמפיינים הפעילים ויתבסס על מידע שמתקבל ואיך לשפר או להצדיק אותו.

ייעוץ שיווקי לעסקים הוא משהו אחר. לרוב לא מדובר באלו שבפועל יתפעלו את הקמפיינים בכדי לבטל את ניגוד העניינים שצוין מעלה, והייעוץ השיווקי יוכל לעשות זום אאוט בכדי לבחון אפיקים חדשים תוך כדי תנועה ולבנות אסטרטגית קידום מלאה כשניגשים לעבודה.

ייעוץ שיווקי כצעד ראשון בבניית אסטרטגיה שיווקית למותג בדיגיטל
ייעוץ שיווקי כצעד ראשון בבניית אסטרטגיה שיווקית למותג בדיגיטל

ייעוץ שיווקי לעסקים יכלול בתוכו קידום אורגני, ניהול עמודים ברשתות החברתיות, קידום ממומן במגוון רשתות ועוד הרבהדברים שיכולים להיות מתאימים לכם כבעלי עסקים וכחלק מהרצון שלכם למשוך לקוחות באופן קבוע. לדוגמה, ייתכן שהדרך הנכונה עבורכם לעבוד (או לפחות לבדוק) זה קידום ממומן של הודעות ברשת לינקדאין לצד כתבות תוכן בכלכליסט המובילות גולשים וקוראים לעמוד נחיתה ייעודי שמעודד הרשמה בכדי שנציג מכירות יחזור למספר ויסגור את העסקה. היכולת לראות מסלול לקוח שלהם, להשתמש במגוון הרשתות המאופיינות באופן שונה ולתעל את זה לצורך בניית אסטרטגיה ארוכת טווח (שעוברת אופטימיזציה קבועה גם כן) עבור קידום האתר או קידום העסק שלכם בצורה יעילה וחכמה יותר.

 

מתי ניקח מה?

אז לרוב הדבר הוא תלוי תקציב, מובן שהדבר המסודר והאחראי יותר הוא להתחיל בייעוץ, לבנות אסטרטגיה ואז למצוא את בעלי המקצוע הנכונים עבור כל אלמנט במערך קידום עסקים או קידום אתרים שבניתם. אך מיותר יהיה לקחת ייעוץ שיפרוס זרועות רחבות ומגוונות אם לא תוכלו לממשם בסוף. ניקח את הדוגמה מעלה, עבור ניסיון המערך שדובר נצטרך קידום ממומן בלינקדאין שמצריך גם תקציב וגם עלות ניהול.
בניית אסטרטגיה מלאה למותג בדיגיטל. ייעוץ שיווקי כשלב מקדים

קידום אורגני בלינקדאין לכל אלו שיקבלו את ההודעה וירצו לבחון אותנו רגע מעבר למסר ששלחנו כפי שעושים מעל 70%.
קידום ממומן של כתבות תוכן באתרים שכולל בתוכו כמובן גם קופירייטינג שאחראי באופן ישיר על הצלחת הכתבה.
בניית דף נחיתה מעוצב עם לווית לקוח נכונה שתעודד הרשמה או כל פעולה רצויה אחרת.

ולכל זאת צריך להוסיף גם איזשהו מערך רימרקטינג ברשתות החברתיות שיצריך גם יצירת גרפיקה, תקציב ייעודי עבור הקידום הממומן ברשתות ועלות ניהול.

במקרה זה, חברת אסטרטגו שולטת בכל האלמנטים המדוברים ומעבר, כך שניתן למצוא חברות בודדות שמסוגלות לבנות מערך כזה יעיל בכל הרשתות אך לרוב זה יבנה ממגוון בעלי מקצוע ותקציבים למגוון פלטפורמות קידום ולכן הייעוץ השיווקי רלוונטי לאלו המתכננים צעדים מהותיים בעסק שלהם כחלק ממערך קידום אתרים או קידום עסקים.

לעסקים שכבר פעילים יותר או המתחרים שלהם פעילים רק ברשתות ספציפיות אפשר לפנות ישירות לחברת קידום כמו אסטרטגו עבור מערך קידום ברשתות החברתיות.

לדוגמה מותג אופנה פעיל שכבר עובד באינסטגרם יכול ורצוי שייקח חברת קידום עסקים בכדי שתמנף את ההצלחה הקיימת שלו באינסטגרם במינימום ניסויים. שוב, חברה כמו אסטרטגו 🙂

אנחנו באסטרטגו מתמחים בבניית אתרים מכל הסוגים | בניית אתר חנות | בניית אתר תדמית ושירותים נוספים שיתנו ללקוחות שלכם חוויה ייחודית ואישית | שיווק מבוסס מיילים | ניהול מותג באינסטגרם | הפיכת האתר לאפליקציה | מיתוג | קידום ממומן | קורסים לקידום עסקים ומותגים חדשים ועוד מגוון כלים שניתן לבנות בהתאמה אישית.

צרו איתנו קשר היום באתר או ברשתות החברתיות אינסטגרם ופייסבוק ונוכל להתחיל.

שתפו את התוכן עם חברים שלכם שחייבים לדעת על זה

Facebook
WhatsApp
Email

קטגוריות

תיק עבודות

ראה את רשימת הפרויקטים שעשינו

הקורסים שלנו

שיעורים וסדנאות מקצועיות בסביבה מעשירה

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת

דילוג לתוכן